Döbbenet: Vagyonokért ölt elefántot a spanyol király
Népe felháborodott, nyíltan kritizálták az uralkodót. Míg az ország gőzerővel száguld az államcsőd felé, János Károly király 6 millió forintnak megfelelő dollárt fizetett ki azért, hogy 5 lépés távolságból elejtsen egy védtelen elefántot az afrikai Botswanaban. Elrettentő videóval!
Spanyolországban óriási népfelháborodást váltott ki az a fotó, amit a helyi újságok közöltek le az ország uralkodójáról. A 74 éves János Károly király egy elejtett elefánt előtt pózolt büszkén. Miközben az országát egyre jobban fenyegeti az államcsőd, ő vagyonokat költ el azért, hogy szórakozásból védtelen állatokat mészároljon, mindezt úgy, hogy ő a World Wildlife Fund (WWF) Spanyolország természetvédelmi szervezet tiszteletbeli elnöke.
„Nagyon sajnálom. Hibát követtem el, és ez nem fordul elő többé!” – mondta kissé megszeppent arccal János Károly szerdán, amikor orvosai beleegyezésével elhagyta a madridi kórházat, ahol csípőprotézist ültettek be neki, miután a botswanai elefántszafarin elesett és csonttörést szenvedett. A baleset miatt a király pénteken kénytelen volt sürgősen hazatérni Madridba, ahol szombaton megműtötték a San José kórházban.
Az uralkodót sok bírálat érte hazájában a botswanai kiruccanásért, amelyre ráadásul csak balesete miatt derült fény; a szavannán tett magánlátogatásról még a kormány sem tudott. Főleg az állatvédők bírálták, amiért veszélyeztetett állatfajra vadászott, de kiverte a biztosítékot az is, hogy az államfő épp a gazdasági megszorítások tetőpontján fizetett be a költséges, hozzávetőlegesen 6 millió forintot kóstáló elefánt szafarira.
A The Guardian információ szerint 8700 dollár, vagyis több mint 2,5 millió forintba került egy hét a Jeff Renn vadász által létrehozott táborban. Egy elefánt lemészárlásáért további 15.000 dollárt, vagyis közel 3,5 millió forintot kell fizetni, egy hivatásos vadász pedig újabb 2.000 dollárt kér el a szolgálataiért, ami újabb fél milliót emészt fel magyar valutában. Alább videón is láthatjátok, hogy hogyan zajlik egy ilyen "kiruccanás". Véleményt inkább nem írnánk hozzá, mert nem tűr nyomdafestéket szerkesztőségünk felháborodása.
(forrás: The Guardian)