A tűzvonalból mentettek meg két cuki gorillát Kongóban
Orvvadászok és a helyi felkelők veszélyeztetik a gorilla populációt az afrikai Kongóban. Két kölyök megmenekült, de nem mindegyik egyed ilyen szerencsés.
Orvvadászok elől menekült meg két keleti síkvidéki bébi gorilla. A 4-5 hónapos gorillabébikre most három hónap karantén vár, majd ezt követően a Nemzeti Parkban biztosítanak számukra otthont.
Kongóban az elmúlt években rengeteg gorilla esett áldozatul a helyi zavargásoknak, becslések szerint a keleti síkvidéki alfajból alig 4000 vadon élő példány maradt csupán. Ez a faj már csak Kongó környékén található meg, éppen ezért a becsült szám nagyon csekély.
A keleti síkvidéki gorilla a legnagyobb élő főemlős. A vadon élő felnőtt hím gorilla súlya meghaladhatja a 225 kg-ot, magassága a 183 cm-t, a fogságban tartott állatok pedig még ennél is nagyobb tömeget érhetnek el.
A gorilla békés és szociális lény, 5-30 fős csoportokban él. A csoportokban a nőstényeken és a kölykökön kívül általában egy ezüsthátú hím és néhány nem domináns hím is él. Az ezüsthátú hím a csoport domináns vezetője (alfa hím). Ők vezetik a csoportot élelemszerzésük során, és ők védik a csoport tagjait veszély esetén. Ivarérettségüket elérve a hímek fokozatosan eltávolodnak csoportjuktól, ilyenkor egy ideig általában más fiatal hímek társaságában élnek, amíg nem képesek maguk is nőstényekkel csoportot alakítani.
A Virunga Nemzeti Park az egyetlen intézmény, mely menedéket nyújt az üldözött emberszabásúaknak.
(forrás: National Geographic/Wikipedia)