KEDVENC BLOGOK

Vakáció
Idén teljesen betelt a pohár. Mindenféle szempontból. Sok volt a munka, sok volt a kutya, sok..
Agility
Szóval járunk agilityzni rendszeresen. Amit nem csak én, de Donnie is nagyon szeret. Vasárnap..
Mostanában történtek
Az utóbbi időben sajnos Almára nagyon rájárt a rúd. Ő soha nem..
Mákkal díjátadón jártunk!
Hatalmas megtiszteltetés ért a napokban! Példakép Díjat vehettem át a Nemzeti Színházban...


Hírek / 260 éves a Schönbrunni Állatkert

260 éves a Schönbrunni Állatkert

Szerző: Videokedvenc | 2012. július. 06. 15:05


Éppen 260 éve, 1752 nyarán nyitotta meg kapuit a világ legrégebbi működő állatkertje, a bécsi Tiergarten Schönbrunn. Az egykori menazsériát sokáig csak egy kiváltságos kör látogathatta, ma évente 2,7 millió látogatót vonz.


(Fotó: zooviena.at)



A bécsi állatkert megépítésére Mária Terézia férje, Lotaringiai Ferenc István herceg (később I. Ferenc német-római császár) adott megbízást. A császári menazsériát a Schönbrunni Kastély parkjában hozták létre és 1752 nyarán népesítették be többek között antilopokkal, flamingókkal, kecskékkel, juhokkal és struccokkal. Az első elefánt 1770-ben került a bécsi állatparkba, majd 1781-ben farkasok és medvék színesítették az állatállományt, 1800-tól pedig már jegesmedvék, nagymacskák és kenguruk is éltek az állatkertben.

A létesítményt eleinte csak a császári család tagjai és vendégei valamint diplomaták látogathatták, a „tisztességes öltözetet viselő” közönség előtt csupán 1778-ban nyitották meg a kapuit – vasárnaponként. Az 1800-as évektől végül már minden nap látogatható volt az állatkert. A menazséria az Osztrák-Magyar-Monarchia felbomlásáig magántulajdonban maradt, és a nevébe is csupán 1926-ban került az állatkert megnevezés.

Az első átalakításokat a 19. század végén hajtották végre a létesítményen, hogy állat- és látogatóbarátabbá tegyék az állatkertet, amely a felújítások és tenyésztési eredmények ellenére a 1980-as évek végére komoly imázsproblémákkal küzdött: állattartási gyakorlatát ugyanis idejét múltnak tartották.


(Fotó: zooviena.at)

Az új igazgató, Helmut Pechlaner 1991-ben, csökkenő látogatószámok mellett vette át az intézményt, amelyet a világ egyik legmodernebb állatkertjévé alakított át. A történelmet a modernitással ötvöző, az UNESCO világörökséghez tartozó létesítményt 2010-ben Európa legjobb állatkertjévé választották, 2011-ben pedig az osztrák főváros egyik legtöbb látogatót vonzó attrakciója volt 2,7 millió belépővel.

Ezt az eredményt már Dagmar Schratter könyvelhette el, aki 2007-ben vette át a stafétát elődjétől, folytatva annak megújító munkásságát. Nemrég kezdték meg például a jegesmedvék kifutójának bővítését, ami 2014-ben fejeződik be és várhatóan 10,5 millió euróba kerül.

A 260. születésnap alkalmából megrendezett jubileumi bulit 2012. július 6-án tartják a Schönbrunni Állatkertben bodypainting-táncosokkal, gólyalábon járó állatokkal, varázslókkal, dobosokkal és Silent Disco-val az Esőerdő Ház előtti téren. A „Wildlife & Nightlife” mottóval megrendezett ünnepség alkalmából az állatkert éjfélig tart nyitva.
 


 

Ajánló

Mi a gazdi feladata, ha ellik az eb?
Mindig legyünk tisztában azzal, hogy vemhes-e a kutyánk!
Fertőző kullancsok – a te kutyád is veszélyben lehet
Legokosabb az állatot Lyme-kór elleni vakcinával rendszeresen..
Hogyan szabadíthatjuk meg a kutyát a bolhaekcémától?
Nagyon fontos, hogy ne csak a kutyán, hanem a környezetében is..
Lehet-e hátránya is a macska ivartalanításának?
Az állatorvos szerint vannak a macska ivartalanításának hátrányai..
Szívritmuszavar a kutyánál - csak semmi pánik
Szívritmuszavar: gyakori az ebeknél, de nem kóros.
Ilyen bajra figyelmeztethet a véres cicapisi
A húgykövesség speciális betegség, amire rendkívül hajlamosak a..